لیبل_الکترونیکی_شلف

لیبل الکترونیکی شلف

لیبل الکترونیکی شلف تراشه های الکترونیکی کوچکی هستند که معمولا اندازه هایی بین 10*40*30 میلیمتر تا 20*160*120 میلیمتر دارند. این تراشه ها در دو نوع ضد آب و معمولی در بازار موجودند و انواع مختلفی دارند.

هر لیبل الکترونیکی یک باتری و یک باتری بک آپ دارد و عمر آن حداقل پنج سال است. تعویض آن نیز فرآیندی سریع است که در محل استفاده از آن ها و به راحتی انجام می پذیرد.

لیبل های الکترونیکی از طریق تراشه موجود در قاب پلاستیکی شان با نرم افزار موجود در سرور ارتباط برقرار کرده و از آن دستور می گیرند.

نرم افزار مخصوص لیبل های الکترونیکی به نرم افزار فروشگاه متصل شده و با هماهنگ سازی اطلاعات موجود در نرم افزار فروشگاهی اطلاعات مورد نیاز را به لیبل منتقل می نماید.

نرم افزار مدیریت لیبل الکترونیکی

در نرم افزار ابتدا میباسیت اطلاعات مربوط به هر لیبل الکترونیکی شلف را با توجه به بارکد غیرقابل تغییری که روی هر لیبل ثبت شده تعریف نمود. این بارکد ثبت شده به نوعی شناسه هر لیبل به شمار می رود که روی هریک از آنها به صورت یکتا تعریف شده است.

تنظیمات اولیه شامل نام محصول، قیمت محصول، تخفیف یا فروش ویژه و بسیاری از موارد دیگر بر روی لیبل الکترونیکی در نرم افزار نصب شده بر روی سرور تهیه شده برای فروشگاه تنظیم و قابل ثبت است. اطلاعات از طریق آنتن نصب شده در مرکز محل استفاده از لیبل های الکترونیکی به آن ها انتقال یافته و نمایش داده می شوند.

در طی اجرای اعمال تغییرات می توان فهمید که کدام یک از لیبل های الکترونیکی به درستی موارد مورد نیاز را دریافت نکرده اند. این اتفاق معمولا زمانی روی می دهد که در مسیر ارتباط آنتن با لیبل مانعی وجود داشته باشد.

البته میتوان با افزایش آنتن ها در فضای فروشگاه این مشکل را حل نمود. یا در موارد خاص از دستگاه های جمع آوری اطلاعات یا همان PDA ها برای لیبل هایی که دور از دسترس آنتن هستند را شناسایی و اطلاعات را در اندک زمانی مبادله و ESL ها را به روز نمود.

بااستفاده از این سیستم می توان در هر ساعت هزاران لیبل را به روز نمود و این از نظر زمانی بسیار قابل توجه است.

نرم_افزار_لیبل_الکترونیکی_شلف

مودم_لیبل_الکترونیکی_شلف

مودم لیبل الکترونیکی شلف

علاوه بر لیبل ها یک آنتن نیز برای برقراری ارتباط لیبل با سرور نیاز است. آنتنی که رابط بین نرم افزار شما با لیبل های الکترونیکی یا ESL ها به شمار می روند تقریبا مساحتی معادل 500 متر مربع را در شرایط بهینه پوشش می دهند.